V době „závodního klidu“ zbývá i čas na debaty o uplynulé sezoně.

Aleš (CZE 84) zpovídal Jirku (CZE 03) Debatu tedy vedli dva přední skipeři našich vod.

 

1. Kam ve své bohaté modelářské kariéře řadíš 2. místo ve Slovenském poháru RG65? Celkově jsi porazil 45 závodníků,to je už pěkný výkon.

 

Tak pořadí je jasně daný. Prvořadý a největší zážitek byla účast na mistrovství světa kat. F5-E ve slovenském Senci. Na druhém místě je jistě titul mistra ČR v kat. F5-E, a hned za tím je loňský „slovenský titul" v RGčkách. Hned za ním tedy na 4. místě je ono druhé místo z letoška.

Přiznejme, moc jsem chtěl obhájit. 

 

 2. Byl nějaký moment v letošním serialu, který ti utkvěl nejvíce v paměti? 

 

Těch momentů je jistě víc. Ale asi nejvíc je prostředí na všech slovenských závodech.  A v neposlední řadě účast na závodech včetně juniorů!!!

 

3. Jak všichni víme jsi několikanásobný dědeček,jak časově zvládáš vnoučata a závody?

 

No, ti co jezdí na závody do Olomouce ví, že mám v tomto ohledu tolerantní ženu, a že mi pomáhá i s organizací závodů!!! Letos to bylo horší, účast na některých závodech, ač už  jsem byl přihlášen, jsem musel odvolat, ale to bylo zapříčiněno hodně zdravotním stavem v rodině. Nebudu to rozvádět. Ale vnoučata se dají s tolerancí ´ženy zvládnout, i když letos přibylo další . Proto uvidíme, jak to bude příští rok. Pro jistotu bude v Olomouci o jeden závod míň .

 

4.Když jsme u toho času, tak máme zimní přestávku. Plánuješ nějaké tuningové změny na svém zavodním Wedge?

 

Tak za prvé asi nové plachty, vypadá to, že ty staré jsou už vytahané, a silnější servo na plachty. Zbytek je výrobní tajemství…..!!!!

 

 

5. Jak se díváš na znalost a dodržovaní základních pravidel jachtingu

 

Tak tahle kapitola, ta je sama pro sebe. Pochopím, že ve složitých situacích se někdo neorientuje (včetně mně), ale nepochopím, že někdo jezdí druhou a další sezonu a nemíní dodržovat pravo bok x levobok, návětrný x závětrný!!! To je na vyloučení ze závodu!!! Všimněte si, že u začátečníků tohle chci tolerovat!!! Prospělo by, kdyby byl na místě fundovaný a nesmlouvavý rozhodčí. 

 

6. Jak dlouho jezdíš kategorii RG 65 a co tě k tomu vedlo? 

 

No je to asi pět let, možná déle, co do mě na slovenských MM kách zalavírovat Jožo Jankovič (SVK 16), že má trup na Rgčko, a že je to super kategorie. Odolával jsem, ale nakonec, protože nějak „umřela" kat. F5-E, začal jsem předloni jezdit tuhle kategorii na Slovensku, a od loňska i v Olomouci. Musím přiznat, že mi učarovala. Je to dle mého taková malá, velká a finančně dostupná kategorie!!!

 

7.A poslední otázka…. co chybělo k tomu abys Slovenský pohár vyhrál?

 

No jedno místo . …. Nééé jasně, myslíš co jsem pokakal? Hlavně mi nějak nefungovala hlava. Psychika na závodech dělá strašně moc. Navíc, hned v Senci jsem moc ztratil a to se pak blbě dohání, i když se škrtá. Dále malá vyježděnost, jezdil jsem jen jednu kategorii, a bylo to znát. No a Jozef Jankovič byl letos fakt dobrej. Nová loď, nové plachty a dobré ruce. Vše se u něj sešlo jak mělo. Ještě jednou mu gratuluji k titulu. Vyhrál zaslouženě, i když těsně.

Categories:

Tags:

No responses yet

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.