Jak jste zjistili, zveřejnili jsme kalendář závodů a akcí plánovaných pro příští sezonu 2023. K němu jen několik poznámek.

Jako každoročně, a tedy již tradičně, budeme kalendář doplňovat, eventuelně měnit podle aktuální situace. Plánem je, doplnit jej o akce v okolních zemích, o nichž se dozvíme.

Na Slovensku se v letošním roce etabloval malý serial RG-G. Nejedná se o novou kategorii, či derivát některé z tradičních. Jde o pohodové soutěžní setkávání s loděmi kategorie RG65, kde ono „G“ značí neoddělitelný atribut soutěže – grilování. . Atmosféra těchto setkání je prostě úžasná, a účast o jaké si mnohý pořadatel rozličných pohárů a mezigalaktických meisterschaftů může nechat jen zdát. Jakmile budou známy termíny a místa konání RG-G, doplníme do kalendáře.

Podle předběžných informací by se v říjnu 2023 mělo v Italiii odehrát Mistrovství Evropy ve třídě RG 65.

V poloze úvah probíhá nyní diskuze na téma “ mezinárodní soutěž třídy Micro Magic na Regentu v Mariánských Lázních“ Termín někdy ve druhé polovině srpna 2023. Až se k tomu všichni zainteresovaní vyjádří, což doufejme nebude trvat příliš dlouho, zveřejníme.

No a na závěr ještě informace o nové lokalitě pro naše soutěžení.

Řadu let se diskutuje o vhodnosti či nevhodnosti rybníka Vavřinec pro pořádání soutěží. Za mě, není v Česku lepší voda, ale chápu i ty z vás, pro které je důležité zázemí, jak stravovací, tak hygienické, které Vavřinec postrádá. Pro řadu z vás byl tento handicap důvodem, proč na Vavřinec nejezdit. Díky úsilí a vyjednávacím schopnostem Petra Mlejneckého se pro příští rok otevřela možnost uspořádat jarní a podzimní závody kategorie RG 65 v nové lokalitě, na Barešově ranči u Chlumce nad Cidlinou. Zde je vše, co i ti nejnáročnější z vás mohou žádat. Krásný rybník v otevřené krajině, ubytování a strava přímo v místě. Navíc, jako podstatný bonus, i ochota majitelů nás akceptovat. Lokalita byla vybírána i s ohledem na dojezdové vzdálenosti. Je vlastně uprostřed Česka, tedy dostupná pro všechny víceméně stejně. Lze se tedy jen těšit i na obnovenou účast skipperů z východních regionů.

zdravím všechny

Honza Hyk

Categories:

Tags:

No responses yet

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.