Ve dnech 6.-7.7.2019 proběhlo v nádherném areálu Hrabovo Mezinárodní mistrovství Slovenské republiky v kategoriích RG65 a MicroMagic. Soutěžící ze Slovenska, Maďarska a Česka bojovali s měnícím se větrem, i sami se sebou…. Výsledky jsou zveřejněny na www.rg65.sk

 

Rád bych se ale na tomto místě věnoval jinému, než závodnímu, aspektu soutěže.

Formálně správné by bylo uvést, že celou mezinárodní soutěž organizačně zajistil Klub lodních modelářů z Likavky. Smutným faktem ale je, že jediným viditelným a aktivním organizátorem a pořadatelem byl pan Jozef Jankovič (pro spravedlnost dodávám, že s drobnou mezinárodní pomocí několika nečlenů pořadatelského klubu)

Sečení trávy na startovišti, příprava bójek, stavba trati, oprava startovacího mola, organizace závodů, zajištění a dovoz oběda pro všechny, spočítání výsledků, zajištění parádního večerního rautu, …. a desítka „neviditelných“ činností před i po závodech… To vše jeden člověk.

 

Pokud měl kdokoliv z nás, účastníků závodů, pocit, že organizace mohla fungovat lépe, že se mohlo odjet více jízd, přečtěte si prosím ještě jednou výše uvedené.

Celý mezinárodní závod stál a padal na výdrži jednoho chlapa.

 

Netuším, a nic mi do toho není, kolik členů má pořadatelský oddíl. Pokud však více než jednoho, nebylo by na místě kolegovi s pořadatelstvím takto prestižní akce trochu pomoci???

 

Jozefe, díky!!!

 

Jan Hyk CZE134

Categories:

Tags:

No responses yet

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.