Stránky, které dnes mají premieru si kladou za cíl sloužit všem. Organizovaným i neorganizovaným, ostříleným matadorům, stejně jako začátečníkům, všem, kterým učaroval vítr v plachtách RC plachetnic. Důvodů, proč tyto stránky vznikly bylo několik. Jeden však byl zásadní. Kdy se kde co koná a jak se tam přihlásit. 

Nepohybuji se v prostoru RC plachetnic dlouho a mám tedy v živé paměti, že před rokem ( a něco) pro mně byl problém zjistit, kde mohu se svou zbrusu novou lodí závodit, kde se dozvím novinky, kam se obrátit o radu zkušených. Časem jsem samozřejmě potřebné kontakty získal, ale cesta k nim nebyla vždy snadná.  To však stále neřešilo potíž, jak se k jednotlivým závodům – pokud možno pohodlně – přihlásit. Na oficiálních stránkách SMČR sice přehledný kalendář akcí vychází, neumožňuje však přímé přihlášení ke konkrétnímu závodu. Je nutné kontaktovat pořadatele e-mailem a doufat, že vaši přihlášku zaregistroval. Zpětnou vazbu, že se tak stalo bylo pak někdy nutno nesnadno dolovat dalšími e-maily. 

Inspirace, jak komunikaci v naší malé komunitě vylepšit přišla od slovenských kolegů. Jejich stránky www.rg65.sk nabízejí relativně snadnou možnost se na jednom místě přihlásit k libovolnému závodu, dozvědět se co je nového a samozřejmě sledovat, jak si vedu v celém serialu závodů. Po řadě debat se zkušenými českými RC skippery a mnoha poradách s web masterem tak vznikl web rcsailing.cz. Najdete zde kalendář závodů pořádaných v Česku a na Slovensku, jak těch, které jsou v oficiálním kalendáři SMČR, tak i dalších, mimo organizované struktury. Kalendář bude průběžně doplňován, a o případných změnách terminů se dozvíte na těchto stránkách.

Jak se k závodu přihlásit?

1.v kalendáři kliknete na akci, jíž se chcete zůčastnit

2. otevře se vám okno s detaily závodu a vpravo nahoře pole "zaregistrovat se na akci" – klik tam

3. vyplníte jednoduchý formulář – jméno, číslo lodi a váš e-mail (není povinné, ale hodí se to pro další komunikaci) a stisknete tlačítko odeslat

HOTOVO

Vaše přihláška je okamžitě zaregistrována a zařazena do seznamu. Není problém, abyste přihlásili i kolegu, který e-mail nemá. Všichni zainteresivaní mají okamžitý přehled o stavu přihlášek. Závodníci o konkurenci, pořadatel o stavu zájmu o jím pořádanou akci. Pořadatel pak ke dni uzávěrky přihlášek obdrží seznam přihlášených e-mailem v přehledné tabulce.

 

Články a komentáře

v této sekci si můžeme vyměňovat názory na aktuální i neaktuální dění, vzájemně se informovat o novinkách, stejně jako prezentovat svá unikátní technická řešení hejblátek na plachetnicích.

Jak svůj článek či komentář na stránkách prezentovat najdete spolu s podmínkami  přímo v této sekci. V tomto okamžiku ještě trochu řešíme jněkteré technické detaily editace článků, takže formulář pro vložení článku dozná drobných změn.

 

Bazar

bazar mě napadlo založit po mnoha debatách s kolegy. "… kde se dá sehnat carbonový stěžeň, ….rád bych prodal loď, protože už se mi to nevejde do kvartýru, …atd". Způsob zadávání inzerátů, jakož i podmínky inzerce jsou zřejmé po vstupu do sekce.

 

No a to je na úvod tak asi vše.

Teprve čas ukáže, zda existence těchto stránek má smysl. 

Těším se, spolu s vámi, na sezonu 2019, těším se na komunikaci s vámi všemi a tiše doufám, že rcsailing.cz bude prospěšnou platformou pro nás všechny.

JH

Categories:

Tags:

No responses yet

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.