Milí kolegové, kamarádi

 

dorazil mi mail od Udo Reuttera z Německa. Vědom si šíře svých neznalostí mě ani nepřekvapilo, že nevím nic o mezinárodním spolku RG65 International Class Asotiation (ICA). Mile mě však překvapilo, že nám, českým (a pokud bude zájem i slovenským) RGčkářům nabídl účast v tomto projektu. Většinou znáte můj názor na organizace a jednotlivce jakéhokoliv typu, kteří na modelářích pilně parazitují. S tím jsem přistoupil k pročítání jejich webových stránek www.rg65.org Překvapením však nebyl konec. Z webových stránek jsem dovodil, že se jedná o vzájemně podpůrný spolek lidí, které spojuje zájem o kategorii RG65. Až dosud jsem se domníval, že tato kategorie, jakkoliv je ve světě populární a rozšířená, je všude jen součástí, či elegantním módním doplňkem klubů lodních modelářů. O to více mě překvapilo (už zase), že v tomto prostoru existuje, nebo, snad správněji se právě etabluje, mezinárodní parta, která má zájem pro provozovatele RGček vytvořit platformu pro vzájemné informování, setkávání se, diskuzi a rozvoj naší kategorie.

Koncept ICA je, dle mého soudu, velmi podobný konceptu MicroMagic International https://sites.google.com/view/micromagicinternational který sdružuje a informuje provozovatele Micro Magic. Tento spolek si během let své existence vytvořil přirozenou autoritu a vydobyl u modelářů respekt.

 

Protože jsem byl osloven, zda by si RGčkáři v Česku a na Slovensku (nebo dohromady v Československu?) přáli být součástí projektu ICA, táži se vás, drazí kolegové na váš názor. Co si myslíte o tom, zda bychom se měli stát součástí této mezinárodní platformy. Koukněte prosím na stránky www.rg65.org a dejte vědět.

 

Za mně ano, miluji mimosvazové aktivity…..

 

zdraví

Honza Hyk CZE134

Categories:

Tags:

No responses yet

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.