v naší malé komunitě se nic neutají a tak od počátku letošního roku čelím dotazům, kdy už bude nový Micro Magic a RG čko na trhu. Můžu si za to sám. Neměl jsem rozkecat, že se ve firmě Hacker Model Production a.s. pouštíme na trnitou cestu konstrukce, vývoje a seriové výroby modelů obou lodních tříd.

Původním záměrem bylo přivést na trh zcela konkurenceschopný model závodního RG65. V kompletní výbavě, v jedné krabici. Práce jsme zahájili již v loňském roce a postupně vyvíjeli všechny komponenty modelu. Leč v listopadu 2019 nás dostihla informace o uzavření téměř všech výrobních kapacit firmy GraupnerSJ, a s tím i ukončení výroby oblíbeného monotypu Micro Magic. Po krátké korespondenci s představenstvem Micro Magic International došlo k dohodě, že naplníme-li všechna pravidla třídy Micro Magic, bude nový Micro Magic akceptován a připuštěn k závodům. Ostatně, jinak by patrně tato třída za pár let zanikla.

Takže, se práce na RG čku zastavily – no spíše přibrzdily – a celá kapacita konstrukce byla podřízena projektu „new Micro Magic“ . Tohle asi není místo pro povzdechy, ale kdo někdy tvořil projekt pod supervizí mezinárodního společenství, tuší, že to nebyla žádná procházka růžovým sadem. Nicméně JE HOTOVO a nový Micro Magic přijde v krátké době na trh. Ladíme poslední detaily před zahájením seriové výroby.

 

Je na místě poděkovat těm z vás, kteří nám byli v naší práci pomocníky a rádci. Na začátku nám Pavel Novotný zapůjčil původní stavebnici Graupner, a byl rádcem v úvodních fázích projektu. Díky patří také Zdeňkovi Pavlíčkovi. Umožnil nám testování v arealu Yacht klubu na Regentu, a nutno sebekriticky říci, že jsme jeho pohostinnost až zneužívali. Byla období, kdy se místní jachtaři domnívali, že jsem se na Regent odstěhoval natrvalo, a dotazovali se, kdy zaplatím klubové příspěvky.

Díky vám chlapci.

 

Současný stav vývoje RG čka je následující. Na světě jsou 3 prototypové studie, které byly v průběhu letošní sezony testovány jak během závodů, tak zejména na oblíbeném „testovacím okruhu Regent“. V současné době jsme testování uzavřeli, nadšeně vyhodnotili všechny komponenty jako skvělé, a jsme v předseriové fázi. Nenastane-li žádná katastrofa typu … tsunami, vojenský převrat, nebo vítězství pracujícího lidu, měli bychom být se seriovkou na trhu tak za dva měsíce.

 

Na závěr něco málo o plachtách, jimiž jsou naše modely vybaveny. Jedná se o dnes již známé 3D plachty z MYLARu. Porovnávali jsme naše 3D plachty s tím nejlepším, co je v Evropě dostupné, tedy Czoka (ukončil výrobu) a VAM. Zavěry nás potěšily. 3D plachty jsou nejen plně srovnatelné, ale při správném nastavení podávají i vyšší výkon a snesou silnější vítr.

 

Všem přeji úspěsný a hlavně pohodový závěr sezony.

 

Honza Hyk CZE134

Categories:

Tags:

No responses yet

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.