Ve dnech 23. – 25.8 2019 měl v krásném prostředí rybníka Ragent u Mariánských Lázní proběhnout jubilejní 50. ročník závodů RC plachetnic ve třídách Marblehead a IOM. Nestalo se tak. Pořadatel, KLoM Kolín závod zrušil, údajně pro nedostatek přihlášek.

Jak všichni víme, nebývají tyto dvě kategorie „masově“ obsazovány v našich vodách vlastně nikdy. Pokoušeli jsme se spočítat, kolik RC jachtařů v Čechách tyto lodi „aktivně“ vlastní a došli jsme k číslu pět (možná šest). Ostatně podobná účast byla i v loňském ročníku – zde včetně zahraničních závodníků. Jak ze zákulisních drbů vyplynulo, byla příčina v nedostatečné propagaci a nejasné organizaci závodů. Je to škoda. K závodu se na FB Rcsailing přihlásilo několik zahraničních účastníků, ale pořadatel na jejich přihlášky a dotazy nijak nereagoval. Nepřísluší mi strkat nos do vnitřní struktury pořadatelského klubu, ale neodpustím si poznámku, že v době kdy většina světa komunikuje na FB je jeho ignorování cestou do pekel. Ať se nám to líbí, nebo ne, je to prostředí v němž dostaneme v reálném čase maximum informací a stejně tak pořadatel obdrží okamžitou zpětnou vazbu. Ke škodě všech se tak v tomto případě nestalo.

 

Na Regentu tak vzniklo „prázdné okno“, které jsme se rozhodli vyplnit zcela neformálním poježděním v užším kroužku. Jak se ukazuje, získávají si podobné akce stále více příznivců. Bez stresů v honbě za místem „na bedně“ jsme na Regentu strávili nádhernou sobotu.

Kromě jiného jsme v družné debatě probrali potřebu napojení těchto stránek na https://www.facebook.com/RcSailing-2321716621227206/ tak, abychom prostor RC plachetnic a aktuální informace v něm poskytli všem, kdo o to mají zájem, bez ohledu na to, které komunikační medium je jim bližší. V následujících dnech tedy budeme na stránkách www.rcsailing.cz trochu pracovat.

 

Všem krásný zbytek sezony

JH CZE134

Categories:

Tags:

No responses yet

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.